Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tenhle návod se mi docela hodil, tak doufam ze Vám pomůžu se v te hře trochu posunout dál.

Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce

1. Nastěnka - Hospodyňka

Jděte do chalupy. Na červené klubíčko požijte jehlice, ale ponožku upletete jen z poloviny. Z vázy u kamen vytáhněte lízátko a dejte ho spící Marfušce ve vedlejším pokoji. Seberte jí z nohy ponožku. Vyjděte ven, promluvte s kohoutem na plotě a vydejte se doleva. Na mapě se dejte k rozcestí, u muchomůrek seberte nůž a pak jděte doprava na kopec. Promluvte se sluncem. Vraťte se zpět k chaloupce. Jděte doprava až na pole. Zkuste sebrat řepu, ale překvapí vás havran a chce něco k snědku. Jděte do chalupy a promluvte si s otcem o sýru. Pak sýr nožem ukrojte a kousek doneste havranovi. Řepu ale musíte nejdříve okopat motyčkou, kterou najdete u chléva vpravo od chalupy vzadu. Na řepu použijte motyčku a pak ji už vytáhnete. Rozkrájejte jí na kousky nožem a z plotu u domu seberte misku. Ze stěny chléva seberte hák, ten uvažte na provaz u studny a kliknutím na něj se pokuste vylovit vědro ze dna. Asi na potřetí se vám to podaří. V kuchyni seberte dřevo před pecí a zatopte. Z vědra nalijte do misky vodu a dejte jí vařit. Do misky přihoďte nakrájenou řepu a velké bíle klubko rozpulte nožem na menší a jedno z nich pak vložte do misky. Znovu použijte jehlice na červené klubko a ponožka je hotová.

Ráno dostanete další úkoly:

  • Nejprve seberte koště stojící u dveří a zameťte dvorek. Koště se ovšem zlomí. Promluvte si s tatínkem, on vám ho zpraví, ale až splníte všechny následující úkoly.

  • Teď tedy nasypete slepicím. Z pece seberte saze. Promluvte si s Marfušou a pak jí očerněte sazemi nohy. Znovu s ní promluvte. Získáte misku, kterou pak použijte na dvorek u slepic.

  • Dalším úkolem je nakrmení kravky a koně. Jděte k chlévu, promluvte si s Vesnou a Borisem. Zkuste zvednout žebřík a pak poproste otce o pomoc. Ten vám dá měšec s penězi, který máte doručit sedláku Mičurinovi. Jděte na pole, kde jste sebrali řepu, a dejte měšec bědujícímu sedlákovi. Vraťte se ke chlévu, vylezte nahoru po žebříku a vezměte kus sena. Dejte ho Borisovi. I krávě doneste kousek sena.

  • Zbývá ještě nakrmit psa Ťapku. V ložnici vedle kuchyně seberte misku s chlebem. Podojte krávu do vědra. Mléko pak nalijte do misky a dejte ji psovi.

  • Teď zajděte za otcem. Promluvte s ním a dostanete zpravené koště. Zameťte tedy dvůr.

  • Nakonec dostanete ještě jeden úkol. Jděte na rozcestí a pak doleva k rybníku. Třikrát naberte vodu do vědra a zalijte pařez.

2. Ivan - Medvědí hlava

Na první problém narazíte hned kousek za chalupou. Abyste se dostali přes řeku, budete nejprve muset sehnat bidlo. U řeky si promluvte s převozníkem o podběráku a bidle. Podběrák použijte na řeku a vylovíte botu, hrnec a ještě kotvu. Jděte k domku a promluvte si s matkou o klíčku od kůlny a o penězích. Klíč evidentně sebrala straka, takže prozkoumejte botu a naleznete prstýnek, který použijte na větvičku v malé zahradě u žebřiňáku. Na větvičku použijte také hrnec. Až se straka chytne, prohledejte pravým tlačítkem hnízdo. Nalezením klíčkem otevřete kůlnu a seberte lano. Z žebřiňáku seberte bič. Jděte doprava k uschlému stromu. K lanu přivažte kotvu a použijte ho na strom. Druhý konec lana připevněte ke koni. Použijte na něj bič a tím strom porazíte. Seberte pilu a s její pomocí uřízněte oj u žebřiňáku. Jděte k řece a na vor použijte bidlo.

Kousek za řekou narazíte na loupežníky. Dejte jim buchty a pak jim vyhoďte palice opřené o kmen do nebe. Jděte dolů do propasti a promluvte si s dědečkem Hříbečkem. Pak vyběhněte opět nahoru až k řece. Seberte poleno, podkovu a z ohniště, kde dřív byli loupežníci, seberte žhavou větev. Jděte opět dolů a vejděte do jeskyně. Žhavou větví zapalte louči na začátku jeskyně. U stropu visí netopýr. Promluvte si s ním o kouzelných větvičkách. Pak promluvte s dědečkem Hříbečkem o netopýrovi a znovu s netopýrem o jídle. Na zadní stěnu jeskyně použijte podkovu a kládu. Dostanete se do bažin kde použijte kládu a přes ní se dostanete na ostrůvek. Masožravou kytku nakrmte starou botou, seberte poleno, které jste hodili do bažiny, a použijte ho na druhý přechod přes bažinu více napravo. Jděte dál doprava a promluvte si s hřibem Satanem. Slíbí vám Boršč výměnou za pálivé papričky. Promluvte si s netopýrem o papričkách a ty pak doneste hřibu Satanovi a dostanete Boršč, živou a mrtvou vodku. Boršč doneste netopýrovi, od něj získáte kouzelné větvičky, které pak vraťte dědečkovi Hříbečkovi. Dostanete luk a šípy. Jděte dále doleva, přečtěte si nápis na kamenné mohyle a pak použijte luk na prolétávající hejno hus. Pírko, které získáte, pak použijte na mlhu v údolí.

Následně se dostáváte do doby, kdy Nastěnka potkává cizince u rybníka. Neznámý je samozřejmě Ivan. Ovšem za své chování jste proměněni v medvěda. Jděte za Hříbečkem a promluvte s ním. Poradí vám, že musíte napravit vše co jste svojí pýchou zavinili.

·         Nejprve pomožte babce s klestím u řeky. Promluvte s ní a Ivan už jí sám pomůže.

·         Vraťte vor převozníkovi tím že přeplujete na druhou stranu a promluvíte sním.

·         Opravte žebřiňák tím že v bažině uříznete pilou liánu napravo od masožravé rostliny a přepravte se vorem na druhou stranu řeky a u domu připevněte bidlo k liánou k žebřiňáku. Aby jste se dostali zpět musíte si od převozníky pujčit bidlo opřené o jeho boudu.

·         Následně pomožte medvíděti. Jděte za hřibem Satanem do bažin, promluvte si s ním o včelách a prohlídněte si úl. Na hustou mlhu na skálu použijte pírko a dostanete se k medvědí rodince. Malé medvídě vyprostíte pomocí bidla a pak mu sežeňte med. Promluvte si se včelama u dutého pařezu napravo a roj vpusťte do úlu a tím získáte plást medu který doneste medvíděti k jezírku. Masožravých rostlin se zbavíte tak že jim dáte husu a tím je uspíte.

3. Nastěnka - Svatba

Zajděte na náměstí (přes mapu) k Matróně Lvovně. Poradí vám, co a jak. Pro nepříliš krásnou Marfušku je potřeba sehnat čelenku a cop. Promluvte s parukářkou Mínou. Mína vám dá dopis od ztraceného Saši. Promluvte si o něm s Matrónou a ta vás odkáže na zdejší věštírnu. Jděte do temné uličky a pak po schodech nahoru. S věštkyní si promluvte o dopise. Pošle vás pro svícen do kostela. Jděte tam (přes mapu), jděte dovnitř a zamiřte doprava ke zpovědnicím. V jedné z nich sedí otec Nikita. Promluvte s ním. Jděte k oltáři (vlevo) a prozkoumejte červený koberec před ním. Najdete tam klíč. Vejděte do katakomb a koukněte do tmy. Promluvte si s Nikitou o tmě. Dostanete od něj pět rublů. Jděte na náměstí a promluvte si s kupcem. Kupte od něj pět svíček.

Vraťte se do katakomb kostela a svíčky použijte vždy na tmu před vámi. Cesta ke svícnu je: doleva, nahoru, nahoru, nahoru, doleva. Dostanete se do místnosti se svícnem a novicem. Po rozhovoru seberte ze stolu vzadu svícen a jděte do věštírny. Dejte svícen věštkyni. Požadované kladívko získáte od tesařů napravo od náměstí. Ovšem nejprve musíte získat něco k snědku. Jděte k rybníku a promluvte s rybářem. Zajděte za věštkyní a promluvte s ní o návnadě. Jděte na náměstí - je půlnoc. Promluvte s ponocným a dostanete čutoru. V truhle ve stánku vlevo najdete nebozez. Tím pak udělejte díru do sudu, který stojí kousek výš. Tekoucí vodu naberte do čutory a tu dejte ponocnému. Opět s ním promluvte o návnadě. Objeví se tři duchové. Opět naberte vodu do čutory a zalijte s ní strom za studnou na náměstí. Na otázku žížaly můžete odpovědět jakkoliv. Doneste žížalu duchům a ti z ní udělají Půlnočního Chytáka. Návnadu doneste rybáři. On vám dá chycenou rybu a pak vám dá ještě tabatěrku. Rybu doneste tesařům a dostanete od nich kladívko. To pak přineste věštkyni. Jděte na mapu, z ní na rozcestí a nahoru na kopec, kde jste mluvili se sluncem. Na kámen použijte kladívko, čímž osvobodíte Sašu. Jděte na náměstí. Promluvte s parukářkou. Dostanete kýžený cop.

Teď ještě musíte sehnat čelenku. Jděte opět na rozcestí a promluvte si s malířem o jeho obrazech. Dostanete od něj obraz Ivánka. Promluvte si s ním ještě o čelence. Budete potřebovat barvu a nůžky. Barvu koupíte od kupce na náměstí. Pak si promluvte s klukem na studni. Jděte ke kostelu. Po cestě narazíte na žebráka, tak si s ním promluvte. Od kupce kupte starý kabát a u věštkyně se zeptejte na žebráka. Kabát pak doneste žebrákovi. Promluvte si s Bídou a použijte na ní tabatěrku. Od žebráka dostanete harampádí. To pak vyměňte s klukem na náměstí za nůžky a doneste je malíři. Dejte mu také barvu. Vyrobí vám čelenku. Jděte za Matrónou Lvovnou a promluvte s ní o splněném úkolu. Obě věci pak doneste domů maceše.

4. Ivan - Záchrana Nastěnky

Ze sněhu seberte prstýnek a jděte za hlasem. Před chaloupkou na kuřích nožkách prohlédněte tři lebky na plotě. Stiskněte postupně prostřední, levou a pravou. Otevřete dveře chaloupky. Po rozhovoru s Babou Jagou jí dejte živou vodku. Otevřete dvířka u pece a babu do ní vhoďte. Až babu vytáhnete, dejte jí mrtvou vodku. Dostanete se k Mrazíkovi.

Jděte dovnitř a promluvte si s ním. Dostanete lano. Na stěně u dveří visí rukavice. Seberte je a s jejich pomocí vezměte i hůl "mrazilku". Lano uvažte ke studni a slezte dolů. Na ohnivého draka použijte berlu a jděte dál. Promluvte si s tetou Létou a ona vám očaruje nalezený prstýnek. Jděte zpět do domku Mrazíka a prstýnek použijte na Nastěnku... ... A měli velkou svatbu a pokud neumřeli, žijí spolu dodnes.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mrazik

(Jitka, 14. 2. 2016 20:04)

prosim kde se da stahnout hra Mrazik plna verze?? dekuji za odpoved

Odkaz na hruke stažení Mrazík

(JIří, 20. 1. 2014 20:07)

http://uloz.to/xbymZQR/pohadka-o-mrazikovi-ivanovi-a-nastence-pc-game-rar?do=downloadDialog-freeDownloadForm-submit

Re: Odkaz na hruke stažení Mrazík

(anonym, 23. 3. 2014 15:49)

Ta hra nejde zpustit...da se stahnout jeste nikde jinde ?? Díky

prosba

(lenka, 17. 7. 2011 16:08)

potřebovala bych tu hru stáhnout , ale nevím kde :(

Re: prosba

(terka, 21. 8. 2011 0:06)

na ipadu se da stahnout zdarma

Re: prosba

(Laura , 6. 10. 2011 14:02)

Já taky ne

Re: prosba

(janca, 22. 3. 2014 17:26)

Prosim kde stahnout hru mrazika zdarma do mobilu piste prosim na facebook jana rajtmajerova diky diky diky

supr hra

(kikča, 8. 1. 2013 17:51)

nej. hra miluju jí ale ještě lepší je metin2 děte na www.metin2.cz a zaregistrujte se

pomoc

(kumis, 8. 1. 2013 16:45)

caute, take sem mel driv originalni hru na pc Mrazik ale jaksik uz neni k nalezeni, nevit kde se tedy stahnout ta plna verze? dekuji za odpoved

mrazík

(Lucie , 7. 5. 2012 18:15)

ja hledam hru ...jestli se dá někde stáhnout plna verze ....tu hru jsme meli na origošce , ale co nechceš pujč no a už se nevrátila

Re: mrazík

(Lucie , 7. 5. 2012 18:17)

je a prosím kdyby mi nekdo odpovedel, tak asi na facebook lucie Wildmanova díky

Děkuju

(Andrejka, 20. 4. 2012 18:07)

Děkuju moc za pomoc. U Ivana jsem ztroskotala. Nenapadlo mě použít pravé tlačítko na prozkoumání hnízda.

A.

...

(polci, 4. 7. 2008 10:52)

moe icq 454-456-369 kdo vi kde vemu syr ajak tak at mi plz. napise... dikec

Re: ...

(sýr, 3. 3. 2012 11:13)

sýr je u táty rekneš potřebiuji sýr pro havrana ale co budu snídat mě by stačila i půlka sýra mohu jistě safra zapoměl sem nůž

díky

(kala, 3. 3. 2012 10:48)

díky já tu hru sice umím ale mi ji hrajem na den matek ve škole já sem marfuša a moje kamarádka je mína

díki

(pauli, 6. 1. 2012 17:16)

dakujem ti mam tu hru rada ale naposledy som ju hrala pred mi rokmi a nepametala si ju a teraz ju mam dokoncenu vdaka tebe

Děkuji

(Lucian, 24. 12. 2011 12:02)

Moc ti děkuji moc mi to pomohlo :)

vaclavjan.estranky.cz

(JAJA, 17. 3. 2009 19:09)

a ješte kliknite na free user pri stahovani navodu

a ješte chodte na moju stranku

www.vaclavjan.estranky.cz
pinemu424.blogspot.com (blog)
DIky

Re: vaclavjan.estranky.cz

(Super krityčka, 11. 12. 2011 15:29)

Hele ty jseš nějakej reklamáček,jako nedělej si reklamu,já jsem na těch tvých stránkách byla a jsou strašný!!!!!!!!!!A hezky radko !!!!!!!

....

(ondra, 21. 12. 2009 14:03)

Je to pekna pi...... a ..... a ..... a........